گزارش برنامه 18 اردیبهشت، کلکچال از مسیر جمشیدیه + تصاویر

با توجه به قرار 6.30 صبح، حدود ساعت 6.15 در محل حاضر بودیم، جمعی 10 نفری در قرار آمدند که در چند گروه به سمت پارک حرکت کردند و گروه آخر ساعت 6.45 دقیقه به سمت پارک حرکت کرد.
2 عدد از دوستان قبل تر به پارک آمده بودند و در دو نقطه، ابتدای پارک و ابتدای مسیر کوهپیمایی دوستان را جمع کردند تا همه با هم به سمت ابتدای مسیر کوهپیمایی حرکت کنیم.
تاخیر هایی که عموما ناشی از دیر رسیدن و یا پیدا کردن جای پارک برای وسیله نقلیه بود باعث شد تا حدود ساعت 7:45 دقیقه جمع اصلی شکل نگیرد. پس از اعلام برنامه و توضیح نکات اصلی در کوهپیمایی، کوهپیمایی راسما ساعت 8 با جمعی 36 نفری آعاز گردید. طبق قرار اولیه، آقایان در جلوی گروه و بانوان در انتها با کمی فاصله و هماهنگی مسیر را آغاز کردند.
مطابق با پیش بینی و با توجه به اینکه عده زیادی از دوستان برای مرتبه اول تجربه کوهپیمایی را داشتند و عدم به همراه داشتن تجهیزات مناسب، سرعت نسبتا کم بود، در حدود 45 دقیقه اول 2 بار استراحت کوتاه 10 دقیقه ای داشتیم که به نسبت زیاد است. معمولا برای هر 1 تا 2 ساعت بسته به شیب، سختی مسیر و سرعت گروه یک استراحت 10 دقیقه ای سرپایی توصیه می شود. با تمام اینها و با توجه به تعداد افراد و تجربه کم گروه، سرعت قابل قبول بود.
پس از حدود 4 استراحت دیگر، ساعت 10 به ابتدای مسیر اصلی ورودیه به نور الشهدا رسیدیم. با مشورت و به علت تاخیر یک ساعته در شروع برنامه تصمیم گرفته شد تا از ادامه مسیر به برج که حدودا 20 دقیقه با سرعت گروه زمان نیاز داشت، صرف نظر شود و به سمت زیارتگاه حرکت کردیم.
برخی از دوستان ابتدا به زیارت گاه شهدای گمنام رفته و برخی دیگر چایی صلواتی که به همت گروه شهید ورکش تدارک دیده میشود را انتخاب کردند. بعد از صرف چای گروهی، به سمت مقبره الشهدا رفتیم، زیارت به جا آورده و بساط صبحانه برادران و خواهران جداگانه چیده شد. پس از حدود یک ساعت صرف صبحانه، و جمع آوری وسایل ساعت 11.30 دقیقه اقدام به بازگشت از مسیر اصلی کردین.
در مسیر بازگشت متوجه شدیم که تعدادی از خواهران گروه به علت دیر رسیدن به گروه، خود به تنهایی مسیر را با سرعت بالا آمده تا به نور الشهدا برسند. این موضوع باعث افت توان و خستگیشان شده بود که در مسیر بازگشت کمی سرعت و دقتشان را کم کرده و دچار زمین خوردگی شدند که الحمدلله آسیب جدی ندیدند.
البته نداشتن کفش مناسب هم بی تاثیر نبود.
به هر حال، با استراحت های متعدد، ساعت 13:45 به ابتدای مسیر رسیدیم و کوهپیمایی راسما تمام شد.
مواردی برای استفاده از تجربیات به دست آمده از این کوهپیمایی به نظر میرسد که ان شاءالله در فرصت های بعدی منتشر خواهد شد.
سایر دوستان هم اگر نکته ای و یا پیشنهادی داشتند، خوشحال میشویم بشنویم.
با تشکر از همه آنهایی که آمدند، دوست داشتند بیایند اما نتوانستند و شما اعضای گروه.

دیدگاه ها

عبارت امنیتی *