گزارش برنامه پنجشنبه، 23 مهر، اول محرم – سیاهپوشی مسیر و قله کلکچال

همانطور که در برنامه گفته شده بود، هدف اصلی در این برنامه سیاهپوشی مسیر کلکچال و اهتزاز و نصب بیرق های حسینی در مسیر و قله کلکچال بود.

مطابق برنامه اعلام شده، در محل تجمع اولیه گروه ها جمع شدیم. در برنامه اولیه قرار بر تقسیم اعضاء به دو گروه، یکی به مقصد قله و دیگری تپه نور الشهدا بود که با توجه به هماهنگی های لازم برای صعود و درخواست همنوردان برای حرکت جمعی، دو گروه با یکدیگر ادغام شدند. در بدو شروع، با توجه به حضور تیمی از صدا و سیما برای تهیه گزارش 30 دقیقه ای تاخیر در شروع ایجاد شد و راس 7.30 از ابتدای مسیر کوهپیمایی کلکچال از جمشیدیه برنامه آغاز شد.

توضیح مختصری از شرایط برنامه و نحوه حرکت جمعی در ابتدای مسیر گفته شد و مابقی توضیحات اولیه در خصوص خورد و خوراک، قدم برداری ، تنفس صحیح و استفاده از باتون در فرصت استراحتی که در ایستگاه 1 داشتیم به همنوردان داده شد.

گروه برادران با فاصله و سرعت بیشتری حرکت کردند تا دوستانی که برای صعود به قله همراه میشدند سریعتر به مقصد و نصب پرچم ها برسند. گروه برادران پس از 1:30 ساعت از شروع حرکت و 3 استراحت کوتاه 5 دقیقه ای ساعت 9:00 به تپه نور الشهدا رسید. گروهی که برای قله میرفتند پس از استراحت، زیارت شهدا و پر کردن بطری های آب 9:30 حرکت خود را به سمت قله کلکچال آغاز کردند. سایر افراد گروه به نصب پرچم های موجود در محوطه تپه نور الشهدا و نصب سربندهای سید الشهدا در محیط پرداختند. در هنگام بازگشت نیز این گروه تعدادی سربند در مسیر نصب نمودند.

گروهی که به قصد صعود به قله راهی شده بود پس از یک ساعت و ربع حرکت، 10:45 به خط الراس رسید و اقدام به نصب اولین پرچم در گردنه شدند. 40 دقیقه وقت صرف نصب پرچم شد و پس از آن به سمت قله حرکت کردیم. پس از یک ساعت راس 12:30 به قله رسیده و اقدام به نصب پرچم نمودیم. پس از استراحت و صرف یک وعده غذایی بازگشت را 13:45 شروع کردیم، در مسجد معراج پناهگاه نماز خوانده و ساعت 16:45 به ابتدای مسیر رسیدیم.

با تشکر از تمام شرکت کنندگان، اجرتان با سید الشهدا و التماس دعا از تمامی اعضاء.

دیدگاه ها

عبارت امنیتی *